ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10177226
*
nr 1017 7226
Spegel
med hylla, höjd: 52 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 februari 2016
kl 18:24:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/2 21:22:50
1
100 kr
5/2 23:15:56
2
200 kr
6/2 13:44:19
1
200 kr
6/2 13:44:19
2
200 kr (Budbetjänt)
6/2 16:11:31
3
250 kr
8/2 13:54:38
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1017 7226
Spegel
med hylla, höjd: 52 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 februari 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/2 21:22:50 | 1 | 100 kr |
5/2 23:15:56 | 2 | 200 kr |
6/2 13:44:19 | 1 | 200 kr |
6/2 13:44:19 | 2 | 200 kr (Budbetjänt) |
6/2 16:11:31 | 3 | 250 kr |
8/2 13:54:38 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.